Paskolų ir turto santykis

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Loans to Assets Ratio


Trumpai

Paskolų ir turto santykis – finansinis rodiklis, naudojamas bankų ar kitų skolintojų analizėje. Šis rodiklis lygina banko išduotas paskolas ir turimą turtą. Tai vienas iš banko likvidumo rodiklių. 

Plačiau

Paskolų išdavimas yra pagrindinė kiekvieno komercinio banko funkcija, todėl normalu, kad banko balanse kažkuri turto dalis yra išduotų paskolų formoje. Ši banko turto rūšis yra palyginti rizikinga, ir dažnai naudojama likvidumo rodikliams skaičiuoti.

Aukštas paskolų ir turto santykis reiškia kelis dalykus:

  • Paskolos palyginti nelikvidus turtas, ir bankas yra aukštesnės rizikos zonoje (dar daug kas priklauso nuo išduotų indėlių kokybės bei struktūros).
  • Jei paskolų portfelis kokybiškas, tikėtinas didesnis banko pelningumas (grynoji palūkanų marža).

Žinoma, tai paviršutinis rodiklis. Norint geriau įvertinti išduotų paskolų rizikingumą bei pelningumą reikėtų jas paanalizuoti detaliau: įvertinti ar paskolos orientuotos į verslo, ar į individualius klientus, kokia išduotų paskolų trukmė, kokio dydžio įmonės ir kitas segmentų ypatybes.


Formulė            

Paskolų ir turto santykis = Klientams išduotos paskolos / Visas turtas

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 16:25:18

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!