Mažavertės akcijos

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Penny Stocks


Trumpai

'Mažavertės akcijos' (dar vadinamos kaip 'menkavertės ar centinės akcijos') – tai tokios akcijos, kurių viena kainuoja mažiau nei 1$. 

Plačiau

Kadangi pati pavadinimo „penny stocks“ kilmė ganėtinai sena – tai dabar ši sąvoka yra kiek praradusi reikšmę. Pirmiausia, ir pats doleris per daugybę metų prarado savo vertę, tad dabar jau dažnai prie tokių akcijų priskiriamos ir tos, kurios kainuoja mažiau nei 5$.

Kitas svarbus momentas, kad dabar akcijų nominalas taip lengvai ir dažnai keičiamas, kad pačios akcijos kaina sako labai mažai: jei įmonė išskaidys savo akcijas santykiu 1:10, kiekviena akcija atpigs dešimt kartų, bet realiai nei įmonės kapitalizacija biržoje, nei įmonės vertė nuo to nepasikeis.

Todėl norint tinkamai klasifikuoti akcijas reikėtų vertinti jas ne pagal vienos akcijos kainą, bet pagal bendrą įmonės kapitalizaciją, likvidumą bei vertės pokytį per pastaruosius kelerius metus (mažavertės akcijos tokiomis tapdavo jų akcijų kainai labai smarkiai nukritus).

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!