Investavimas į sparčiai augančių kompanijų akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Fast Growth Stocks


Augimo kompanijų akcijos

Sparčiai augančios kompanijos visuomet patraukia investuotojų dėmesį, o ypač, rinkos kilimo metu. Tad ne veltui investavimas į sparčiai augančių kompanijų akcijas yra toks populiarus. O priežastis kodėl jos patraukia dėmesį yra labai paprasta - tokių kompanijų akcijos kyla į viršų daug sparčiau nei visų kitų, ir grąža gali būti matuojama nebe procentais, o kartais.  

Tad kas gi yra tos sparčiai augančių bendrovių akcijos, ir kaip jas atskirti iš kitų? Tikslaus apibrėžimo čia nėra, tačiau paprastai, kompanijas laikyti sparčiai augančiomis galima jau tada, kai jų pardavimų augimas per metus, siekia ar viršija 20%, tačiau tikslesnis procentas priklausytų nuo rinkos sąlygų. Tačiau visuomet ekonomikai augant, tokių kompanijų rezultatai gerėja sparčiau nei vidutiniškai.

Investavimas į augimo akcijas yra kur kas rizikingesnis nei investavimas į vertės akcijas ar akcijų rinkos vidurkį. Rinkoms pradėjus smukti, augimo akcijos reaguoja daug stipriau, ir jų kaina kur kas greičiau nei visos rinkos, ir gali labai greitai prarasti buvusią dalį vertės. Kad tokia kompanija bankrutuos, tikimybė taip pat yra didesnė nei kitoms kompanijoms, jei neatsižvelgtume į kitus faktorius.

Investavimui į augimo akcijas dažnai naudojamas PEG rodiklis, kuris remiasi P/E rodikliu. Reiktų atkreipti dėmesį, kad investavimo strategija į augimo akcijas neturėtų atspindėti pilnos investavimo strategijos, o gali būti tik jos dalimi. 

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!