Investavimas į sparčiai augančių kompanijų akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Fast Growth Stocks


Augimo kompanijų akcijos

Sparčiai augančios kompanijos visuomet patraukia investuotojų dėmesį, o ypač, rinkos kilimo metu. Tad ne veltui investavimas į sparčiai augančių kompanijų akcijas yra toks populiarus. O priežastis kodėl jos patraukia dėmesį yra labai paprasta - tokių kompanijų akcijos kyla į viršų daug sparčiau nei visų kitų, ir grąža gali būti matuojama nebe procentais, o kartais.  

Tad kas gi yra tos sparčiai augančių bendrovių akcijos, ir kaip jas atskirti iš kitų? Tikslaus apibrėžimo čia nėra, tačiau paprastai, kompanijas laikyti sparčiai augančiomis galima jau tada, kai jų pardavimų augimas per metus, siekia ar viršija 20%, tačiau tikslesnis procentas priklausytų nuo rinkos sąlygų. Tačiau visuomet ekonomikai augant, tokių kompanijų rezultatai gerėja sparčiau nei vidutiniškai.

Investavimas į augimo akcijas yra kur kas rizikingesnis nei investavimas į vertės akcijas ar akcijų rinkos vidurkį. Rinkoms pradėjus smukti, augimo akcijos reaguoja daug stipriau, ir jų kaina kur kas greičiau nei visos rinkos, ir gali labai greitai prarasti buvusią dalį vertės. Kad tokia kompanija bankrutuos, tikimybė taip pat yra didesnė nei kitoms kompanijoms, jei neatsižvelgtume į kitus faktorius.

Investavimui į augimo akcijas dažnai naudojamas PEG rodiklis, kuris remiasi P/E rodikliu. Reiktų atkreipti dėmesį, kad investavimo strategija į augimo akcijas neturėtų atspindėti pilnos investavimo strategijos, o gali būti tik jos dalimi. 

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius.