Kodėl rinkos nervingos?

2019 08 05

Kapitalo rinkos vėl pradėjo rodyti neramumo ženklus, ir vėlgi bangos ateina iš kitos Atlanto pusės. Investuotojams turėtų būti pats laikas stabtelėti ir pasižiūrėti kur šiuo metu esame.

Per pastarąsias kelias dienas, JAV akcijų indeksas kiek nusileido nuo savo rekordinių aukštumų, tačiau kol kas yra vis dar labai netoli jų:

indeksas

 

Tačiau smuktelėjimas buvo (gal dar yra) labai greitas: užteko keleto naujų JAV prezidento žinučių internete ir rinkos parodė savo nervingumą ir investuotojų įsitempimą.

Ekonominis ciklas užsitęsęs, tačiau JAV makroekonominiai duomenys - gan kontraversiški: labai konkrečių ribų, pagal kurias būtų galima prognozuoti ateitį, nėra.

Nedarbas laikosi ties rekordinėmis žemumomis, ir šioje ciklo fazėje turėtumėm artėti prie monetarinės politikos griežtinimo ir ekonominio ciklo stabdymo.

JAV nedarbas 2019

Tačiau tai nevyksta. Jei kurį laiką ir atrodė, kad vyksta, ir palūkanų norma buvo didinama – tai truko neilgai. Praėjusią savaitę FED bazinių palūkanų normą sumažino taip ir nepasirodžius reikšmingesnei infliacijai.

Ką sako pagrindiniai JAV ūkio gyvybingumo indikatoriai? Reikšmingiausi ekonomikos varikliai, gamybos ir paslaugų sektoriai vėlgi nėra visiškai vienareikšmiai. Paslaugų sektorius didesnis, tačiau dažnai jis įtakojamas gamybos, tad sunku pasakyti, kuris iš indikatorių yra reikšmingesnis.

 

United States Manufacturing PMI

jav pmi 2019

 

United States Services PMI

jav paslaugu pmi 2019

 

Jei gamybos sektoriaus pasitikėjimas yra akivaizdžiai smukęs, apie paslaugų sektorių to paties pasakyti negalima, nors jis taip pat išgyvena ne pačius geriausius laikus.

 Dar prieštaringesnis yra vartotojų pasitikėjimo indikatorius:

Screenshot 2019 08 05 at 16.24.15

 

Panašu, kad vartotojų nuotaikos ne taip greit pasiduoda šalies prezidento pareiškimams, kaip kad verslo, kuris tiesiogiai susijęs tiek su importo, tiek su eksporto rinkomis. Būtent šios naujienos verslui kol kas aktualiausios, ir į jas rinkos reaguoja kur kas rimčiau nei į „Brexit“ ar kitas politines naujienas.

Apie JAV ir Kinijos prekybos karą esu jau rašęs seniau. Ko gero net ir šiandien tendencija išlieka ta pati.

Nors ir pavojų yra, tačiau tai nereiškia, kad rinkos dėl jų turėtų iš karto smukti. Mažos palūkanos ir obligacijų pajamingumai toliau neleis lengvai kristi turto kainoms, ir netgi suteiks potencialo kilti. Iš kitos pusės, investuotojai toliau nervingai reaguos į politinius pavojus bei neigiamus ekonominius signalus, kurie kol kas gan prieštaringi. Sunku nusakyti tolimesnę kryptį, bet netikėti ir greiti svyravimai, greičiausiai, bus neišvengiami.

 

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2019-08-05 19:03:14

Ką manote apie dabartines rinkas?

Justux 2020-07-22 12:12:34

Straipsnis senas, bet pavadinimas nesenstantis!

Tomass 2020-08-21 01:09:15

KAi jos nera nervingos-tai vadina euforijos stadija, kada poto seka tik crash'as. Tai vat, esame crash'e, Tik visi labai stengiasi slepti irodymus, kad niekas to nesuprast ir apsimestu, kad nera dveselienos puvancios po nosim. Visi 'gelbejimo' planai daro daugiau zalos, nei daryti nieko.

Rokas_Lukosius 2020-09-24 09:42:00

Tiesos yra, akcijų rinkos yra: euforijos, arba korekcijos, arba crash'o, arba eurorijos korekcijos, arba crash'o korekcijos, arba korekcijos korekcijos stadijose...

vladas 2020-09-30 22:15:06

Amerikos rinkos- rinkimai, korona, stim. packagai, ir aplamai rugsejis buna volatile menesis geriausias laikas tradinti

Rokas_Lukosius 2020-11-28 12:40:07

Na, galima sakyti, kad ne tik rugsėjis, bet visi šie metai neblogai laikas "tradinti" :)

atgal