Kas vyksta su infliacija?

2017 08 11

Infliacija įtakoja tiek ekonomiką, tiek ir praktiškai visas kitas kapitalo rinkas. Teoriškai, infliacija turi tiek tiesioginį poveikį, tiek ir netiesioginį. Tiesioginis poveikis yra per perkamosios galios nuvertėjimą: net jei ir nominali investicijos (nesvarbu ar tai indėlis, obligacija ar akcija) vertė išlieka ta pati, esant infliacijai mažėja pinigų perkamoji galia, ir taipogi realioji investicijų vertė.

Tuo tarpu netiesioginis poveikis gali būti ne toks greitais, tačiau stipresnis, nes žvelgia toliau į priekį. Infliacija lemia palūkanų normas, o palūkanos labai stipriai įtakoja tiek obligacijų, tiek akcijų (per diskonto normą), tiek nekilnojamo turto, tiek ir kitų investicijų vertes.

Būtent dėl to vartotojų kainų augimas visuomet yra tarp svarbiausių ir labiausiai sekamų ekonominių rodiklių. Tad pažiūrėkime, kas gi su infliacija vyksta pasaulyje. Nesenai paskelbti paskutiniai JAV infliacijos rodikliai buvo mažesnė nei rinka tikėjosi (0,1 proc. vietoje lauktų 0,2 proc.):

JAV infliacija 1

JAV infliacija 2

Šaltinis: JAV statistikos departamentas

Paveikslėlyje matyti infliacijos rodiklis kainas lyginant pamėnesiui, ir metinis pokytis. Kad ir kaip ten bebūtų, metiniai JAV infliacijos rodikliai didesni nei Europoje (atkreipti dėmesį, kad apačioje esančiame paveiksliuke, dešinė skalė yra tik energetiniam sektoriui). Europoje centrinis bankas jau kuris laikas bando skatinti infliaciją ir pagyvinti ekonomiką, tačiau infliacijos rezultatai vis dar blankūs:

ES infliacija 2017

Šaltinis: Eurostat

Grafikas aiškiai rodo, kad infliacija prieš kurį laiką jau buvo pradėjusi akivaizdžiai stiebtis į viršų, tačiau paskutinius kelis mėnesius šis augimas visiškai išsikvėpė.

Vėlgi, iš to paties grafiko nesunku matyti, kad kainų augimą lėmė energetinio sektoriaus kainų augimas, kuris įtakojo bendrą krepšelio brangimą. Vis tik infliacijos augimas „neįsisuko“. Energetinių išteklių kainoms pasukus žemyn, bendra infliacija taip pat pakeitė kryptį. Tačiau ji išliko kiek aukštesniame lygyje nei iki tol.

Taigi, reikia manyti, kad naftos kaina ir toliau liks vienu pagrindinių veiksnių, įtakojančių infliacija, kuri spaudžiama didelio pinigų kiekio rinkoje turėtų būti pribrendusi pasirodyti. 

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

atgal

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!

Naujausios forumo žinutės

오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안...

역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마...

부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOP...

ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ...

선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰...