Investicijų portfelis

Asmeniniai finansai yra daug veiklų apimanti sritis, o investavimas vienas yra finansų valdymo elementų, ir investavimas savo ruožtu taip gali apimti daug skirtingų investavimo turto klasių. Kiekvienos investavimo priemonės savybės ir grąža gali būti skirtingi, tačiau investuotoją domina ne viena kuri, nors ir labai svarbi portfelio pelningumo galimybių savybė, o visas portfelio galimybių spektras ir bendras rezultatas. Kartu su portfelio galimybėmis investuotojui ne mažiau svarbu yra žinoti ir galimų rezultatų patikimumą. Visų portfelio galimybių ir jų patikimumo lygių nustatymas sulaukia vis dar per mažai dėmesio. Toks teiginys grindžiamas faktu, kad visa portfelyje esančių investicijų kompozicija analizuojama kaip atsitiktinis dydis.

Be to, portfelį sudarančios investicijos dažnai matomos kaip simetriniai ar netgi normalieji tikimybių skirstiniai. Tokia prielaida yra supaprastinanti analizę, tačiau nėra pagrįsta. Kiekviena investicija atskirai yra tiksliai neapibrėžiama ir atsitiktinis dydis, taip pat ir bendras portfelis negali būti tiksliai apibrėžiamas. Investicijų portfelis yra suprantamas kaip sąlygų visuma. Tad labai svarbu, kokios investicijos bus parinktos individualiai, nes kiekviena investicijų rūšis pasižymi būdingomis savybėmis, ar tai akcijos, ar obligacijos, ar prekių rinkos priemonės.

Kalbant apie žaliavų rinkas iš tiesų pasirinkimas yra labai didelis, tačiau čia taip pat veikia daug faktorių, ir investavimas į šią rinką gan sudėtingas. Formuojant profesionalų portfelį prekių rinkos priemonės kartais gali subalansuoti portfelį ir palengvinti diversifikaciją, ypač dėl nedidelės koreliacijos. Viena tokių prekių gali būti taurieji metalai, kaip auksas, kuris taip pat yra populiari investicija. Vis tik reikia atkreipti dėmesį į tai, jog prekių rinkos priemonės dažnai neturi ilgalaikės tendencingos krypties ir dėl į jas kaip investicijas derėtų žiūrėti atsargiau. Investavimas į žaliavas dažniausiai būna paranku dėl diversifikavimo galimybės. Investicijų valdymas visuomet skiria daug dėmesio geram investicijų išskaidymui.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!