Investicinio portfelio modeliavimas

EAFE indekso pridėjimas Portfelį 3 padaro dar patrauklesniu – nepaisant to, jog rizika išaugo, o tai visai natūralu pridėjus rizikingesnius indeksus, tačiau pasiektas pelningumas yra geresnis – jis padidėjo 0,9 proc., kas visai neblogas rodiklis.

Pagrindinis lūžis čia yra dėl įdiegtos tarptautinės diversifikacijos, kas leido pasiekti mažesnę koreliaciją tarp investicinių vienetų ir investavimas tapo efektyvesnis. Čia vėl grįžtame prie sisteminės rizikos, tačiau sisteminė rizika yra vienokia vienoje rinkoje, ir yra kitokio pobūdžio absoliučioje pasaulio rinkoje, kur prekiaujamos akcijos. Formuojant portfelį iš kuo daugiau regionų galima pasiekti, kad koreliacija tarp vienetų būtų kuo mažesnė ir taip pasiekiamas mažesnis standartinis nuokrypis, kas reikštų mažėjančią riziką, ką ankstesnis portfelis ir įrodo.

Kad investavimas būtų dar kompleksiškesnis, ketvirtasis investavimo portfelis bus orientuotas į dar didesnę grąžą. Tiek EAFE, tiek S&P 500 indeksai yra sudaryti iš pačių didžiausių kompanijų išsivysčiusiose šalyse (akcijų indeksus sudaro šių kompanijų akcijos). Tačiau mažesnės kompanijos dažnai teikia didesnę grąžą, jei nekreipsime dėmesio į riziką. Taigi prie šio akcijų dalis proporcingai padalijama pridedant JAV mažos kapitalizacijos akcijų indeksą ir kitų šalių mažos kapitalizacijos akcijų indeksą.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!