Investavimo tikslai

Tiek Lietuvoje, tiek ir kitur norėdami investuoti žmonės beveik visada pirmiausia klausia, į ką investuoti. Žinoma, visi nori kuo daugiau uždirbti, ir be abejo, su kuo mažesne rizika. Tačiau į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti niekuomet negalima, nes jis priklauso nuo keleto subjektyvių faktorių. Profesionalūs investuotojai planavimo procesą skiria į kelias aiškiai atskirtas struktūrines dalis, kurios susideda iš tikslų nusistatymo, turto klasių pasiskirstymo, valdytojo parinkimo, stebėjimo ir pokyčių strategijos ir ataskaitų.

Praktikoje šios atskiros dalys gali kiek maišytis ir vietomis susilieti, tačiau tikslo nusistatymas yra vienas svarbiausių ir reikalingiausių norint toliau sėkmingai kurti investavimo strategiją. Visuomet reikia apgalvoti aiškius tikslus, investavimo periodą ir rizikos toleranciją. Kuo tiksliau ir išsamiau yra apibrėžti šie tikslai, kuo kokybiškesnis ir rezultatyvesnis planavimas gali būti pasiektas, tuo geriau asmeniniai finansai bus valdomi.

Siekiant išsiaiškinti piniginius poreikius procesą galima suskirstyti į tokias dalis:
1.Nustatyti ir įvertinti visus turimus išteklius, įskaitant pensijų fondus, socialinį draudimą, visas egzistuojančias investicijas, nekilnojamąjį turtą.
2.Nustatyti ateities pajamų ir kapitalo poreikius dabartiniu valiutos kursu.
3.Prie suprojektuotų poreikių pridėti infliacijos pataisymus ir taip gauti prognozes nominaliąja išraiška.
4.Žinant šią informaciją galima nustatyti minimalią reikalingą esamo turto ir suplanuotų investicijų grąžą.
5.Ši investicijų grąža turi būti pagrįsta ir pasiekiama, taip pat suderinta su individualia rizikos tolerancija.

Jei  norima grąža iš investicijų nėra pagrįsta, tuomet reikia grįžti prie planuojamų poreikių ir juos sudėlioti iš naujo, šiek tiek optimizuojant planuotą gyvenimo būdą. Čia reikia pabrėžti, kad investavimui labai svarbu subjektyvus investuotojo gyvenimo būdas ir poreikiai. Jei pagal poreikius iš investicijų būtų reikalaujama 20 proc. grąžos, ilguoju laikotarpiu tai būtų iš ties aukštas ir nepagrįstas rodiklis, ir būtų įmanomas nebent renkantis pačias rizikingiausias investicijas, tačiau tokios aukštos rizikos apsiimti norėtų tikrai ne kiekvienas investuotojas. Vis tik rizika gali lemti, jog turimo turto nepakaks palaikyti norimam gyvenimo būdui, ir atsiranda tikimybė viską prarasti, ko tikrai nenorėtų nei vienas. Svarbu pradėti investuoti kiek įmanoma anksčiau, ir net nedidelės santaupos ankstyvu periodu vėliau turės didžiulę reikšmę investicijų balanse.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!