Investavimo strategijos kūrimas

Asmeniniai finansai kaip ir investavimas neišvengiamai nuves prie investavimo strategijos sukūrimo. Kuriant investavimo strategiją svarbu įvertinti, jog veikiame iš tiesų pilname neapibrėžtumų pasaulyje – ir tik keletas veiksnių investuotojų gali būti kontroliuojami. Kadangi investavimas yra į ateitį orientuotas procesas – ir jo sėkmė priklausys nuo ateities įvykių, o šie savo ruožtu yra pilni neapibrėžtumų ir sunkiai prognozuojami. Bet net ir visko nežinant galima sukurti gerą strategiją. Gera strategija yra ne ta, kuri leis pasiekti aukščiausią grąžą, viršijusią visų kitų investuotojų, bet ta, kuri turės didžiausią tikimybę pasiekti užsibrėžtus ilgalaikius tikslus, o tol kol jie bus pasiekti, veiks mažiausia rizika. Taigi tikslas yra grąžos maksimizavimas ilguoju laikotarpiu, tačiau sumažinant riziką iki norimo lygio.

Žiūrint globaliai yra aibė skirtingų investicinio turto klasių, kurių kiekvienos teikiama rizika taip pat yra skirtinga. Likvidumas taip pat labai svarbus kriterijus kalbant apie riziką ir galimybes formuojant portfelį. Aukštas likvidumas taip pat leidžia įvertinti portfelio vertę kiekvieną dieną rinkos kainomis, o likviduojant portfelio pozicijas priklausomai nuo vertybinio popieriaus likvidumo tai galima atlikti taip pat pakankamai greitai.

Kalbėdami apie portfelio formavimą nagrinėsime pagrindines investavimo priemones, neskirdami dėmesio į tokias turto rūšis kaip deimantai, pašto ženklai, meno dirbiniai, antikiniai automobiliai ir kitos kolekcinės prekės, kurios reikalauja itin specifinių žinių ir išmanymo. Taip pat reikia pripažinti, kad tokios investicinės priemonės kaip opcionai, ateities sandoriai ir kitos egzotiškos išvestinės priemonės realiai yra tinkamos tik profesionaliems investuotojams.
Nepaisant rizikingumo, daugeliui investuotojų kyla noras investuoti į investicines priemones, kurių jie pilnai nesupranta, tačiau nuo tokių pagundų rekomenduojama griežtai atsiriboti, ir rinktis tik suprantamas investicijas, nes neatsargus investavimas gali turėti neigiamą poveikį asmeniniams finansams.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!