Finansinių tikslų nustatymas

Tačiau mintis, jog santaupoms reikia skirti maždaug dalį nuo bendrųjų pajamų, daugeliui atrodo išties bauginančiai. Dažniau visuomenė labiau linkusi skolintis, o ne taupyti, ir tai yra kultūros klausimas, kuris opus daugelyje valstybių, tačiau kiekviena jų turi skirtingą istoriją. Nepaisant to, jog kiekvieno valstybėje atsiranda tiek besiskolinančių, tiek taupančių, taupymas turi būti skatinamas valstybiniu lygiu, kas vėliau atsilieptų ir stabilesne makroekonomika. Taigi tas penktadalis pajamų skiriamų santaupoms turi tapti įpročiu, kuris atneš didelę naudą ateityje. Reiktų nepamiršti, jog taupymas - tai tik viena asmeninių finansų dalis.

Investuojama suma ir toliau augs ateityje ir kartu su suplanuotais papildymais teiks ateities saugumą. Kol pakankamų santaupų nėra, reikia pasiskubinti pradėti jas kaupti, juolab, jog tai niekada nevėlu. Planuojant ateities poreikius, daugelis linkę daryti prielaidą, jog išėjus į pensiją jiems reikės mažiau pajamų nei dabar. Tačiau taip atsitinka ne visuomet, ir ši prielaida gali atrodyti kiek kitaip, įvertinus, kad tuo metu atsiranda daugiau laisvo laiko ir galimybių turiningai išleisti pinigus.

Kitas svarbus momentas yra teisingai įvertinti investavimo periodą. Šis faktorius visuomet yra minimas, tačiau, deja, ne visuomet teisingai suprantamas ir įvertinamas. Investavimo periodas baigiasi tuomet, kai pasiekus tikslą planuojama visiškai likviduoti investicinį portfelį. Pavyzdžiui, jeigu taupoma įmokai, kurią reikės sumokėti po trijų metų už gyvenamąjį namą, arba už vaiko mokslus universitete, kurie turėtų prasidėti po penkių metų – būtent tai ir yra investavimo periodas, nes jam praėjus reikės portfelį likviduoti ir uždirbtus pinigus panaudoti.

O jeigu investuojama senatvei, tuomet investavimo laikotarpis yra visas gyvenimas. Ne laikas iki kol išeinama į pensiją, bet visas gyvenimas. Kiekvienas žmogus gyvena skirtingą laiko trukmę ir neįmanoma tiksliai nustatyti savo gyvenimo laiko, bet čia iš tiesų taip pat galima išeitis – prailginti investavimo periodą.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!