Auksas, žaliavos, meno vertybės

Investicijos į auksą vienas seniausių investavimo būdų, dabar labiau keliantis asociacijas su senaisiais laikais. Auksas netgi saugesnė investicija nei grynieji pinigai ilgalaikiu laikotarpiu, nes apsaugo nuo valiutos nuvertėjimo. Aukso kursas gali tiek kilti, tiek kristi priklausomai nuo situacijos rinkoje.  Pastaruoju metu vis daugiau profesionalių investuotojų domisi investavimu į auksą. Ir tai visai nėra stebėtina, žinant jog jau keleri metai auksas gan stabiliai brango apie 50 % per metus ir šiuo metu jo kainos yra atslūgusios, bet dar labai aukštam lygyje ir daugelis tikisi tolesnio aukso brangimo.

Kadangi aukso pirkimas gali sukelti daug nepatogumų ir saugojimo išlaidų, galima investuoti į aukso fondus, indeksus, obligacijas, ateities sandorius ar opcionus, kur galima taip pat uždirbti iš aukso brangimo. Analogiška situacija yra ir su kitais tauriais metalais: platina, sidabru. Tuo tarpu spalvotieji metalai labiau svyruoja nuo jų suvartojimo pokyčių ir gavybos: labai smarkiai spalvotųjų metalų suvartojimą didina auganti Kinijos elektronikos pramonė.

Meno kūriniai, brangenybės ir įvairios kolekcijos, versliniai žirgai, senoviniai automobiliai taip pat gali būti laikoma investicijomis. Tačiau turi daug trūkumų, nes šios investicinės priemonės yra nelikvidžios, vertė labai priklauso nuo vyraujančių nuomonių. Populiarus dailininkas po poros dešimtmečių gali būti užmirštas, senovės meno kūrinys gali būti klastotė. Užtai investuoti į meno kūrinius nėra populiaru, ir dažniau tai sutampa su hobiu. Bet tam svarbu itin gerai išmanyti šią sritį ir tai labiau susiję su hobiu ir pomėgiais, o ne finansiniu investavimu, todėl šios investicijų srities toliau nenagrinėsime.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!