„Rynair“ šių metų vasarą žada grįžti prie dviejų trečdalių įprasto lygio

2021 03 03

„Ryanair“, kuri yra ne tik Airijos pigių skrydžių kompanija, bet tuo pačiu didžiausios pagal kapitalizaciją, kaip kad ir daugiausia keleivių skraidinančios Europos oro linijos.

Visada pravartu sekti rinkos lyderius, bei sekti jų tendencijas ir įžvalgas. „Rynair“ paskelbė, kad šią, 2021-ųjų metų vasarą, planuoja skraidinti keleivių skaičių, kuris sudarytų nuo 60 iki 70 procentų lyginant su 2019 metų vasara.

Žinios gal ir nėra itin optimistiškos, tačiau prisimenant praėjusius metus – oro linijoms tai jau neblogas šuolis. Toks skaičius planuojamas atsižvelgiant į šiuo metu planuojamas vakcinacijos programas bei didėjančius testavimų kiekius.

Reikėtų nepamiršti, jog „Ryanair“ paskutinį 2020-ųjų metų ketvirtį skraidintų keleivių skaičius buvo tik 8,1 mln., kai lyginant 2019 metais tuo pačiu laikotarpiu buvo skraidinti 35,9 milijono keleivių. Kritimas tikrai retai pasitaikančio dydžio. Todėl grįžimas iki 60 – 70 procentų buvusio normalaus lygio pagrindiniu atostogų laikotarpiu - jau nemenkas pasiekimas.

Pati bendrovė, planuoja tokius keleivių skraidinimo metinius skaičius, kurie čia pateikiami milijonais (pilka dalis 2021 metais – svyruojanti dalis, priklausomai nuo taikomų apribojimų bei vakcinavimo greičio):

ryanair chart

Šaltinis: Ryanair. Pastaba: kompanijos fiskaliniai metai baigiasi kovo mėnesį, o grafike atspindimas laikotarpis, kuris didžiąja dalimi sutampa su kalendoriniais metais, o ne fiskalinių metų pabaigai, kaip pateikia pati bendrovė.

Ši naujiena turėtų būti įdomi ne vien investuojantiems į oro linijų sektorių. Papildomai tai gali būti įdomus indikatorius investuojant ir į kitas susijusias industrijas: viešbučius, turizmą, maitinimą, orlaivių gamybą ar kitas, dar turinčias potencialo, bet tuo pačiu ir rizikingas temas.

 

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal