Kaip sekasi UBER?

2021 05 06

Gegužės pradžia – įdomus laikotarpis, nes dauguma įmonių būtent šiuo metu skelbia savo pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus. Galbūt dėl to net atsirado posakis „sell in may and go away“. Vis tik, jei rezultatai geri, šis posakis greičiausiai nepasiteisins.

Bet „Uber“ rezultatai geri nebuvo, ar bent jau taip juos įvertino investuotojai:

uber akcija

 

Žvelgiant iš pirmo žvilgsnio, rezultatų progresas pasirodytų įspūdingas: jei 2020 metų pirmąjį ketvirtį kompanija patyrė dar 2,9 mlrd. USD grynąjį nuostolį, tai 2021 pirmąjį ketvirtį nuostolis siekė „tik“ 108 milijonus USD (prieš tai buvusį ketvirtį grynasis nuostolis sudarė 968 mln. USD).

Toks sąlyginai pozityvus 2021 pirmojo ketvirčio rezultatas yra smarkiai įtakotas vienkartinių pajamų gautų pardavus savaeigių automobilių padalinį bei iš to uždirbus papildomus 1,6 mlrd. USD (kažkiek atsvėrė 0,6 mlrd. UK kaupiniai). Gal būt, atsikračius šio padalinio, kiek sumažės ateities išlaidos ir tai turės teigiamą poveikį rezultatams artimiausiu metu, tačiau tuo pačiu apribos ateities galimybes.

Kompanijos pajamos per pirmąjį ketvirtį lyginant su ankstesniais metais paaugo 8% (sumažėjo 11% neeliminuojant UK sudarytų 600 mln. USD kaupinių dėl vykusių ginčų ar vairuotojus traktuoti kaip darbuotojus įtakos). Keleivių pervežimo užsakymų mažėjo 38%, kurį su kaupu atsvėrė prekių pristatymo augimas, kuris lyginant su ankstesniais metais sudarė 166%.

Nepaisant to, kad prekių pristatymo pajamos jau viršijo keleivių pervežimo pajamas - prekių pristatymo EBITDA vis dar neigiamas (prekių pristatymo EBITDA per pirmąjį ketvirtį -200 mln. USD, kai keleivių pervežimo EBITDA 298 mln. USD net ir šiam segmentui susitraukus), ir tai kelia rimtų abejonių šio segmento perspektyvumu ateityje. Reikia manyti, kad įmonė orientavosi į prekių pervežimo segmentą tik dėl priverstinių aplinkybių, jaučiant stiprius Covid-19 apribojimų padarinius.

„Uber“ pajamų pasiskirstymas ir dinamika tarp kontinentų (prie Europos pridėta 600 mln. USD sudarytų atidėjinių dėl UK ginčo):

uber pajamos

Kartais gali atrodyti keista, kaip ketvirtis po ketvirčio nuostolingus rezultatus skelbianti įmonė biržoje gali kainuoti beveik šimtą milijardų JAV dolerių, tačiau dar tikima šios kompanijos pelninga ateitimi. Pagal analitikų prognozes, įmonė į pelningą veiklą pereis tik 2023 metais, o iki tol grynasis nuostolis neišvengiamas.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal