JK nedarbo rodikliai toliau gerėja

2021 06 15

Jungtinės Karalystės nedarbo lygio rodiklis ir toliau gerėja. Šiandien paskelbti darbo rinkos rodikliai, pagal kuriuos nedarbo lygis už paskutinius tris mėnesius mažėja iki 4,7%. Pagal paskelbtus mėnesio įdarbinimo duomenis, per gegužės mėnesį įdarbintų žmonių skaičiaus padidėjimas siekė 197 tūkstančius, kas yra didžiausias mėnesio skaičius nuo 2014-ųjų liepos, kai buvo pradėta skaičiuoti ši statistika.  

JK duomenys savaime gal ir nėra labai įdomūs ir globaliai reikšmingi, tačiau jie gali būti įdomus “benchmark'as” modeliuojant ES ekonominio progreso duomenis. Kadangi JK sugebėjo daug greičiau suvaldyti vakcinacijos procesą nei ES (šių metų kovo pabaigoje bent viena vakcina JK jau buvo pasiskiepijusi 46% savo gyventojų, kai ES dar tik 12%), natūralu, kad JK greičiau pajudėjo su verslo apribojimų mažinimais ir grįžimu į įprastą darbo ritmą.

Žinoma, dar reikia nepamiršti, kad JK įtaką verslo pasitikėjimui ir tuo pačiu įdarbinimo rodikliams turėjo ir “Brexit” procesas, tačiau nepaisant jo, pastaruosius kelis mėnesius nedarbo vidurkis sistemingai juda žemyn:

UK nedarbas

Šaltinis: www.ons.gov.uk

Nedarbas dar negrįžo į iki pandemijos buvusį lygį, tačiau yra jau pusiaukelėje, ir panašu, kad dabartiame taške nesustos, o toliau judės mažėjimo kryptimi. Nemaža dalimi prie nedarbo suvaldymo Covid-19 krizės metu prisidėjo ir valstybės programos, pagal kurias uždarbio lėšos buvo išmokėtos labiausiai paveiktų sektorių darbuotojams. Atlygio kitimo statistika taip pat nestovi vietoje, lyginant su ankstesniais metais darbo užmokestis JK didėjo 5,6%.

Visumoje Jungtinės Karalystės darbo rinkos duomenys įkvepiantys, ir sklaido abejones dėl ūkio atsigavimo po įvairių verslo suvaržymų. Galima tik spėlioti, kaip šie duomenys atrodytų, jei jų nebūtų įtakojęs “Brexit” procesas.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal