Rizikos kitimas

Iš praktikos galima pasakyti, jog investuotojų požiūris į riziką dažnai yra nesusiformavęs ir gali pasiekti kraštutinumus.  Ir taip tikrai atsitinka. Pavyzdžiui, investuotojas, kuris prieš investuodamas buvo visiškai nusistatęs prieš akcijas kaip per daug rizikingas, būna įtikinamas, jog tikrai dalį turto verta investuoti į akcijas. Pasitaikius palankiam laikotarpiui, investavimas į akcijas per pakankamai trumpą laiką (metus ar net mažesnį laiko tarpą) duoda didelę grąžą. Tokiu atveju investavimo rizika pamirštama neįtikėtinai greitai – atsiranda nepasitenkinimas, jog ne visas portfelis buvo investuotas į akcijas. Maža to, akcijos tuomet pageidaujamos pačios rizikingiausios.

Visi žino, kad didesnė rizika leidžia tikėtis didesnės grąžos. Taip, tai teisybė, bet kartais susiformuoja požiūris, jog didesnė rizika garantuoja didesnę grąžą. O tai yra iš esmės klaidingas požiūris. Investavimo rizikos negalima suvokti kaip aukštesnės grąžos garantijos prisirišant prie buvusio sėkmingo periodo. 
Sėkmingais laikotarpiais pradėję investuoti asmenys gali greitai priprasti prie kylančių rinkų ir maksimaliai didinti riziką siekiant didesnės grąžos. Tačiau geri laikotarpiai vėliau ar anksčiau baigiasi, ir tuomet pasirinkta labai rizikinga strategija gali skaudžiai atsiliepti. Dėl to leisti sau keisti strategijos rizikingumą skirtingais laikotarpiais ir siekti maksimalios grąžos gali tik aukščiausio lygio profesionalai, tikrai suprantantys ką daro ir kas gali būti prarasta, jei prognozės nepasiteisins, ir investavimas nebus toks sėkmingas kaip tikėtasi.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!