Apie investicijas globaliai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: About Investing


Vykstant ekonominės globalizacijos procesams, besivystant finansų rinkoms labai sparčiai išaugo ir biržose kotiruojamų bendrovių akcijų skaičius ir jų vertė. Ne ką mažiau augo ir investuotojų skaičius, kuris Vakarų Europos šalyse yra itin aukštas, o Baltijos šalyse į vertybinius popierius investuojančių asmenų skaičius palyginti yra dar labai nedidelis, bet situacija čia greitai keičiasi ir paskutiniais metais investuotojų skaičius didėja labai sparčiai.

Augant tiek investicinėms rinkoms, tiek didėjant investuojančiųjų ratui vis aktualesnis klausimas darėsi investicijų valdymas. Per paskutinius keliasdešimt metų rinkos nepaprastai pasikeitė ir išsivystė. Apyvartos pasiekė visai kitus mastus, buvo sukurta visas spektras įvairiausių išvestinių investavimo priemonių, informacijos šaltiniai pasidarė daug lengviau ir greičiau prieinami, sprendimai priimami greičiau ir agresyviau, informacijos masė išaugo iki neapdorojamo skaičiaus.

Tokie veiksniai, be abejo, turėjo labai teigiamą indėlį investicinėms rinkoms. Tačiau neigiama tokio išsivystymo pusė taip pat pasireiškė: smulkesniems investuotojams pasidarė sunkiau veikti tarp stambiųjų investuotojų grupių, kurių veiksmai dažnai netgi įtakoja atskiras rinkas. Taip pat atsirado daug investavimo teorijų, skatinančių skirtingą požiūrį į investicijas. Tiesa, kiekviena teorija kartais pasiteisina, ir jei visą laiką bus kartojama, kad rinka kris arba kils, iš tiesų taip kada nors ir atsitiks.

Čia propaguosime daugiau analitinį požiūrį, nekreipdami dėmesio į tokias analizės rūšis kaip techninė, kuri gali būti dažnai sutinkama, tačiau daugelio profesionalų vertinama labai skeptiškai ir gali būti labiau ne kaip analizės metodas, o poveikio priemonė.

Investuotojų ratas taip pat yra platus ir su skirtingais poreikiais, tačiau visus juos būtų galima apibendrinti į vieną: kaip daugiau uždirbti esant kuo mažesnei rizikai. Tai yra kiekvieno investuotojo klausimas. Žinoma, tuomet reikia atsakyti į dar daugybę klausimų: kokias investicines priemones rinktis, į kokias rinkas investuoti, kokius analizės metodus taikyti, pagal ką atsirinkti investicijas, kada investuoti, kaip sudaryti investicinį portfelį

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!