Kinija – birželio mėnesio automobilių pardavimai

2021 07 09

Kinija, kuri yra didžiausia automobilių rinka pasaulyje, paskelbė paskutinio mėnesio naujų transporto priemonių pardavimus. Skaičiai nemaloniai nustebino, tačiau interpretuoti juos nėra lengva.

Pirmiausia, reikia nepamiršti, kad automobilių pardavimų dydis turi dvejopą reikšmę. Tiesiogiai - tai pirminis indikatorius automobilių pramonei. Didesni transporto priemonių gamintojų pardavimai tiesiogiai koreliuoja su šių gamintojų pajamomis. Taipogi, naujų transporto priemonių pardavimų skaičius šalyje ar regione yra svarbus, ir vienas pirminių ekonominių indikatorių. Augant automobilių pardavimams galima tikėtis stipresnės perkamosios galios bei augančio vartotojų pasitikėjimo. Komercinių transporto priemonių pardavimų augimas taip pat tiesiogiai sietinas su verslo dalyvių ateities vertinimo lūkesčiais.

Kinijos rinkoje, birželio mėnesį lyginant su prieš tai buvusių metų birželiu, visų transporto priemonių pardavimų smukimas sudarė 12,4 proc. Tame tarpe keleivinių transporto priemonių smukimas sudarė 11,1 proc., o komercinių transporto priemonių pardavimai krito net 16,8 proc lyginant su ankstesnių metų birželio mėnesiu.

Nevertinant visų aplinkybių, toks mėnesio rezultatas turėtų kelti rimtų signalų dėl Kinijos ekonomikos. Tačiau labai svarbi aplinkybė yra globalus lustų/puslaidininkių trūkumas, kurį pirmąjį šių metų pusmetį ypač smarkiai jaučia visa automobilių pramonė.

Vertinant viso pusmečio Kinijos automobilių pardavimus, jie atrodė visai neblogai – per pirmuosius 6 mėnesius parduotų transporto priemonių skaičius yra 25,6 proc. didesnis nei per analogišką praėjusių metų laikotarpį. Tarp šio prieaugio, 27 proc. didėjo lengvųjų automobilių pardavimai, o 20,9 proc. augo komercinių transporto priemonių pardavimai.

Sunku atskirti, kiek automobilių pramonė buvo pristabdyta dėl lustų trūkumo, o kiek dar galėjo įtakoti kiti faktoriai, tačiau šių metų antrojo ketvirčio didžiųjų automobilių gamintojų pajamų rezultatai turėtų būti smarkiai suvaržyti (lyginant su pirmuoju ketvirčiu, o lyginant su antruoju 2020-ųjų ketvirčių pajamos vis dar turėtų atrodyti neblogai, dėl buvusios didesnės Covid-19 įtakos).

Kita vertus, automobilių gamintojų pelningumas gali atrodyti visai neblogai, nes dėl tų pačių lustų trūkumo, ribota transporto priemonių pasiūla, leido reikšmingai didėti parduodamų automobilių kainoms (duomenys JAV rinkai, gamintojų kainų indeksas):

auto indeksas

 

Visus šiuos duomenis galima interpretuoti įvairiai. Atsižvelgiant į tai, kad kiti paskutiniai Kinijos ekonominiai indikatoriai galbūt nežymiai silpnesni, tačiau didelių nerimo ženklų nerodo, greičiausiai šis transporto priemonių pardavimų smukimas nurašytinas lustų/puslaidininkių trūkumui. Taipogi neatmestinas variantas, kad didieji gamintojai alokavo lustų rezervus į rinkas, kur lengviau kilstelėti parduodamos produkcijos kainas ir galima pasiekti aukštesnės maržas, tačiau tokioms išvadoms patvirtinti kol kas dar trūksta duomenų.

 

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal