Varantai ir struktūrinės obligacijos

Varantas: tai bendrovės sutaryta galimybė (ilgalaikis opcionas), suteikianti investuotojui teisę per tam tikrą laiką pirkti tam tikrą nustatytą paprastųjų akcijų skaičių nustatyta kaina. Skirtumas nuo opciono, pastarasis teikiamas individualiems investuotojams, varantą teikia bendrovės. Varantas taikomas nepadengtoms bendrovės obligacijoms, privilegijotoms akcijoms, ilgalaikėms paskoloms.

Išvestines priemones naudoja tik profesionalūs investuotojai, ir netgi jiems nerekomenduojama, kad tokios priemonės kaip opcionai viršytų bent dešimtadalį investicinio portfelio.

Taip pat prie išvestinių priemonių galima priskirti obligacijas susietas su akcijų indeksu, kurios smarkiai populiarėjo ir Lietuvoje. Tokių obligacijų pelningumas gali būti didesnis, negu įprastų obligacijų su fiksuotomis palūkanų normomis, bet tik tada, kai yra teigiami akcijų, su kuriomis yra susijusios obligacijos, kainų pokyčiai rinkoje. Tačiau jeigu akcijų kainų pokyčiai yra neigiami, tai investuotojas obligacijų išpirkimo dieną gauna tik obligacijų nominalią vertę, be jokių priemokų (palūkanų). Investuojant į šias obligacijas rizikuojama mažiau nei investuojant į akcijas, kadangi visuomet išsaugoma nominalioji obligacijos vertė (jei šios obligacijos išlaikomos iki išpirkimo dienos).

Taigi, galima pasakyti, kad su akcijomis susietos obligacijos – tai kompleksinė investavimo priemonė, jungianti akcijų ir obligacijų privalumus, tačiau sumokant už tai papildomą kainą.  Konkrečios šių obligacijų sąlygos priklauso nuo tuo metu esančių rinkose opcionų kainų. Būna skirtingi investavimo koeficientai, susiejama su skirtingais akcijų indeksais. Kuo investavimo koeficientas didesnis, ir kuo indeksas laikomas rizikingesniu, tuo obligacijų kaina brangesnė, ir ji gali viršyti nominalią obligacijų vertę 5%, 10% ar net 15%, jeigu investavimo koeficentai nedideli, tuomet obligacijos gali būti platinamos nominaliosios vertės kaina.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!