Prekybos balansas

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Balance of Trade


Prekybos balansas (grynasis eksportas) – tai skirtumas tarp šalies eksporto bei importo dydžių, apibrėžtas per tam tikrą laikotarpį. Dažniausiai prekybos balansas skaičiuojamas iš eksporto atėmus importą, bei gautą dydį padalinus iš šalies bendrojo vidaus produkto (tam pačiam laikotarpiui), taip gaunant tam tikrą procentinį dydį.

Kiekvienos šalies prekybos balansas gali turėti vieną iš dviejų požymių:

Prekybos perteklius – tai situacija, kuomet šalies prekybos balansas yra teigiamas. Tokia situacija yra stipraus šalies ūkio, kaip ir aukšto konkurencingumo požymis.

Prekybos deficitas – tai situacija, kai šalies prekybos balansas neigiamas, arba kitaip sakant šaies eksportas yra mažesnis nei importas. Tai yra neigiama situacija, kuri gali būti pavojinga, jei tęsiasi ilgą laiką, o prekybos balanso deficitas didesnis nei 2 proc. BVP.

 

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!