Ko skaitytojai dažniausiai klausia apie knygą?

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investing for Beginners


Kodėl tokie sudėtingi romano "Investuotojo išpažintis arba ką nutyli banko konsultantas" herojų vardai?

Rokas Lukošius: Vardai gal ir nėra patys elementariausi, tačiau juos parinkau atsižvelgdamas į keletą aspektų. Norėjau, kad vardai skambėtų tiek lietuvių, tiek anglų, tiek rusų, tiek ir kitomis kalbomis. Taip pat stengiausi, kad vardai tiktų prie herojų charakterių, tad ne visuomet paprasčiausias pasirinkimas yra geriausias.    O gal geriausia investicija yra parašyti knygą, ar romanas "Investuotojo išpažintis arba ką nutyli banko konsultantas" netapo geriausia investicija?

Rokas Lukošius: Sunku vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą. ŠŽiūrint iš finansinės pusės, ko gero romanų rašymas Lietuvoje nėra efektyviausia veikla, ir labai džiaugsiuosi, jei bent atsipirks mano laikas kurį skyriau knygos rašymui, užuot dirbęs. Tačiau vertinant ne vien tiesioginius materialinius aspektus - manau knygos parašymas puiki savirealizacijos priemonė. Taip pat turiu minčių pabandyti išleisti knygą anglų ir rusų kalbomis, jei tai sėkmingai pavyks, galbūt ir investiciniu požiūriu knygos parašymas taps patrauklus.    


Ar bus "Investuotojo išpažintis arba ką nutyli banko konsultantas" tęsinys, o gal kokia kita knyga?

Rokas Lukošius:  Aš labai džiaugiuosi knygos "Investuotojo išpažintis" sėkme, tačiau apie tęsinį kol kas negalvoju. Šioje knygoje sudėjau visus svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti pradedantysis investuotojas, ir nenorint kartotis, tęsinys turėtų būti skirtas labiau pažengusiems investuotojams, tačiau Lietuvoje tokia auditorija, manau, yra dar per maža, kad vertėtų rašyti knygą. Tačiau gerokai vėliau, tikiuosi parašyti dar bent vieną knygą, tik manau ji bus kiek kitokio pobūdžio nei "Investuotojo išpažintis".  


Kodėl knygos "Investuotojo išpažintis arba ką nutyli banko konsultantas" pasirinkta forma yra romanas, o ne vadovėlis?

Rokas Lukošius: Atsakymas į šį klausimą labai paprastas - kadangi pats nelabai mėgstu skaityti sausus vadovėlius, o labai vertinu knygas, kuriose naudinga informacija pateikiama lengvai skaitoma forma, tad ir pats rašydamas šią knygą stengiausi, kad ji atitiktų mano paties skonį.     


Ar knyga "Investuotojo išpažintis arba ką nutyli banko konsultantas" ne per sudėtinga paprastam skaitytojui, gal investavimas ne visiems įkandamas?

Rokas Lukošius: Negaliu į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai, nes nežinau kas per žmogus ją skaitys. Vienam ji gali būti kiek sunkiau perprantama (bet manau perskaičius antrą kartą viskas būtų daug aiškiau), kitam pernelyg paprasta, tačiau tikiu, kiekvienam ji bus naudinga. O bijantiems, kad knyga "Investuotojo išpažintis" bus pernelyg sunkiai įkandama, galiu pasakyti, kad ją perskaitė mano bobutė, ir mano žmonos bobutė, ir nežinau ar jos viską suprato, bet nesiskundė, kad per sudėtinga...

 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!