Investavimas per fondus

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investing in Funds


Iš tiesų investavimas į fondus nėra pilna investavimo strategija, o tik jos dalis, arba dar tiksliau tik investavimo priemonės pasirinkimas. Pavyzdžiui, jei strategijoje apsibrėšite tik investuoti į akcijas ar obligacijas, tačiau nenusistatysite kokiomis priemonėmis, tuomet investuoti į pasirinktas investavimo priemones galėtumėte tiek tiesiogiai, tiek ir per investicinius fondus.

Jei neturite laiko, kad galėtumėte pats analizuoti vertybinius popierius, rinktis juos, rūpintis jų pirkimu ir pardavimu vertybinių popierių biržoje, tuomet investavimas į fondus gali būti parankiausias, nors ir ne pats efektyviausias pasirinkimas. Pats efektyviausias jis nebus dėl to, kad paprastai fondai apkraunami didesniais mokesčiais, nei tiesioginis investavimas į vertybinius popierius, taip pat investuodami į investicinius fondus, greičiausiai, judėsite kartu su visa rinka - taip prarandate galimybę pasinaudoti savo įžvalgomis surasti investicinių "perliukų", kurie kilstertų Jūsų rezultatus gerokai virš rinkos. Tačiau tai ne kiekvienam. Užtat investavimas į fondus tinka kiekvienam, kuris negali investavimui skirti pernelyg daug laiko, ir neturi pakankamai pinigų, kad galėtų susirasti tinkamą konsultantą.

Investicinių fondų įvairovė yra labai didelė. Todėl investuojant į investicinius fondus, reikia pirmiausia žinoti į kokią turto klasė norite investuoti: akcijas, obligacijas, pinigų rinkos priemones ar kitus. Tuomet reikėtų pasirinkti rinką: į kurią valstybę, jų grupę ar kontinentą norite investuoti. Taip pat būna investicinių fondų, kurie investuoja tik į tam tikrus sektorius, tad jei norite investuoti į kokį nors konkretų sektorių - galite pasirinkti tokį fondą. Taigi žinodami investavimo objektą ir rinką, tiesiog turėtumėte peržiūrėti siūlomus fondus, ir pasirinkti labiausiai atitinkantį poreikius.

Pasirenkant investicinį fondą, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo mokesčius: investicinio fondo įsigijimo mokesčio dydį, valdymo mokesčio dydį, bendras fondo sąnaudas. Jei turite galimybę pasirinkti tarp kelių panašių fondų, dažniausiai teisingiausias pasirinkimas būtų rinktis investicinį fondą su mažesniais mokesčiais. Jei investuojate didesnes sumas, vertėtų pasidomėti biržose prekiaujamais fondais - ETF fondais.

Investavimas į fondus nereikalauja labai daug dėmesio stebint savo investicijų portfelį, tačiau kol jį suformuosite pagal savo poreikius, tam vis tiek turėsite skirti nemažai laiko. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!