Finansų analitikas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Financial Analyst


Finansų analitikas – tai asmuo, kurio pareigos apima pagrindines finansų analizės funkcijas įmonėje.


Teoriškai yra tam tikrų sąsajų tarp finansų analitiko ir ekonomisto, tačiau šnekamojoje kalboje šios dvi sąvokos yra painiojamos iš esmės. Pagal klasikinį apibrėžimą 'ekonomistas' – tai asmuo nagrinėjantis ekonomikos mokslą, kuris apima ekonomikos teorijas bei praktinį pritaikymą. Galima sakyti, tokioje šalyje kaip Lietuva, užtektų keleto rimtų ekonomistų. (Nežinia, kodėl Lietuvos universitetai kasmet paruošia po naują laidą ekonomistų – nejaugi šimtai ar tūkstančiai asmenų turėtų nagrinėti Lietuvos ekonomikos raidą?).

Įmonėse ekonomistas yra daugiau sovietinis palikimas: seniau mūsų rinkoje nebuvo finansų analitikų (nes nebuvo finansų rinkos), tačiau buvo ekonomistai (kurie tam tikra prasme nagrinėjo įmonės mikro-ekonomiką). Šiandien taip pat vis dar pasitaiko, kad įmonėse finansų analitiko darbą dirba ekonomisto pareigas einantys darbuotojai, tačiau pirmieji stabiliai įsitvirtina vietoje ekonomistų, nes iš esmės šis darbas daugiau susijęs su finansų analize nei su ekonomika, o kiekviena įmonė neišvengiamai priklausoma finansų rinkos.

Pagrindinės finansų analitiko funkcijos įmonėse:

  • Įmonių veiklos rezultatų analizė ir stebėjimas.
  • Įmonės finansinis planavimas (ar biudžeto rengimas).
  • Analizės ataskaitų rengimas ir pristatymas.
  • Pinigų srautų planavimas ir prognozė.
  • Sąnaudų, pelningumo analizė ir išvados.
  • Investicinių projektų analizė ir vertinimas.
  • Rinkos analizė (jei nėra rinkos analitiko). 

Taip pat finansų analitikas gali vykdyti ir kitas finansų funkcijas, tačiau jos neturėtų apimti buhalterinės apskaitos, kas reikalauja kiek kitokios kvalifikacijos. Iš esmės visos didžiosios įmonės turi vieną ar kelis finansų analitikus, ir jie padeda efektyvinti įmonės veiklą, tinkamai pristatyti finansinius įmonės rezultatus, valdyti kylančias rizikas.

Mažesnėms įmonėms gali būti per brangu išlaikyti visą finansų analitiko etatą, tačiau tokias funkcijas vis tiek reikia vykdyti. Jei nėra vidinių resursų, vertėtų ieškoti pagalbos iš išorinių paslaugų teikėjų.

Kreipkitės dėl finansų analizės paslaugų!Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2017-12-29 12:42:31

Laukiam komentarų apie finansų analitikus!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!