Dividendinis pajamingumas

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Dividend Yield


Trumpai

Dividendinis pajamingumas rodo, kiek investuotojas per metus gauna ar gautų grąžos (procentais) dividendų forma iš savo investicijos į akcijas. 

Plačiau

Šio rodiklio svarba priklauso nuo to, į kokio tipo akcijas investuojama: 'augimo akcijoms‘ dividendai didelės reikšmės neturi, tuo tarpu 'vertės‘ ar 'dividendinėms akcijoms‘, tai kur kas svarbesnis rodiklis.  Žinoma, dividendai, kad ir simboliški visuomet teigiamai nuteikia investuotojus ir patvirtina teisingą įmonės požiūrį į smulkiuosius akcininkus.

Iš kitos pusės, šiais laikais yra ir modernesnių būdų išmokėti lėšas akcininkams, o kuris iš jų yra optimalesnis ir patrauklesnis, priklauso nuo konkrečios šalies mokestinės sistemos. Todėl kai kuriose šalyse įmonės išmokėdamos lėšas akcininkams pirmenybę gali teikti ne dividendų išmokėjimui, o savų akcijų supirkimui. (Skaičiuojant dividendinį pajamingumą, kai kuriais atvejais tai reikėtų įvertinti).

Esant normalioms rinkos sąlygoms, 'dividendinių akcijų' dividendų pajamingumas gali sudaryti 5%-10%. Tuo tarpu sparčiai augančių kompanijų dividendinis pajamingumas paprastai būna 0%-3% ribose.


Formulė


Dividendinis pajamingumas = Dividendai akcijai / Akcijos kaina

* Reiktų nepamiršti, kad dividendai prieš mokesčius, ir po mokesčių skiriasi. Individualūs investuotojai savo šalyje dividendus gauna jau su išskaičiuotais mokesčiais (iš užsienio šalių gauti dividendai taip pat  gali būti jau su išskaičiuotais mokesčiais, tačiau kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai), tuo tarpu fondams ir juridiniams investuotojams galioja kitokios taisyklės. Todėl skaičiuojant 'dividendinį pajamingumą' imami dividendai prieš mokesčius.


Skaičiuoklė

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:51:13

Laukiame komentarų!