Apyvarta

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Turnover


Trumpai 

Tai pinigų suma, kuria išreikštas prekių ar paslaugų judėjimas. Kai kuriais atvejais apyvartos rodiklis gali būti naudojamas ir kitomis prasmėmis.

Plačiau

Kai kalbame apie įmonės apyvartą, ji dažnai naudojama kaip pajamų sinonimas. Tačiau jei žvelgsime techniškai, pinigai į įmonės sąskaitą patenka kartu su visais mokesčiais (PVM, akcizas ir kt.), tačiau tokie mokesčiai nėra įmonės pajamos, nors ir sudaro apyvartą įmonės sąskaitose.

Taip pat terminas apyvarta dažnai naudojamas kaip 'apyvartumo' trumpinimas. Tačiau apyvartumas (atsargu, pinigų, turto ir pan.) yra rodiklis lyginantis tam tikrą turto rūšį su pajamomis, tad ne visai tikslu sakyti, jog apyvarta ir apyvartumas yra tas pats.

Apyvarta skaičiuojama ne vien tik įmonėms. Šis rodiklis gali būti naudojamas vertybinių popierių prekybos apimtims įvertinti, ar kitais panašiais atvejais.  

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 17:53:28

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!