Akcijų supirkimas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Stock Buyback


Akcijų supirkimas / Akcijų išpirkimas

Trumpai

Akcijų supirkimas - tai procesas, kuomet įmonė biržoje superka savo pačios akcijas. 

Plačiau

Akcijų supirkimas pasaulyje sparčiai populiarėja, lyginant su kita kapitalo išmokėjimo forma – dividendais. Įmonė per akcijų biržą superka savo akcijas (Europoje jų gali supirkti iki 10%), vėliau jas likviduoja, ir taip kiekvienos likusios akcijos dalis įmonėje padidėja.

Akcijų išpirkimo metu, visi akcininkai pinigų iš įmonės, kaip kad dividendų atveju, tiesiogiai nesulaukia, tačiau efektas pasireiškia keliais aspektais:

  • Techniniu: įmonei perkant savo akcijas per biržą padidėja jų paklausa, kas daro spaudimą jų kainai, ir jos pabrangsta.
  • Fundamentaliu: kai kompanija anuliuoja savo supirktas akcijas, bendras išleistų akcijų skaičius kaip ir kapitalizacija sumažėja, ir įmonės akcijos pasidaro patrauklesnės skaičiuojant palyginamuosius / vertinamuosius rodiklius.
  • Psichologiniu: kai įmonė superka savo akcijas, tai laikoma geru ženklu, nes toks procesas gali rodyti, jog įmonės vadovybė tiki, jog akcijos rinkoje yra nuvertintos, ir jas verta pirkti.

Sunku pasakyti, kuris lėšų grąžinimo investuotojams būdas yra geresnis. Tiek akcijų supirkimas, tiek dividendai turi savų pranašumų. Daugiausia kiekvieno metodo patrauklumą gali nulemti konkrečios valstybės mokestinė sistema.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:07:31

Laukiame komentarų!