Kodėl reikia investuoti?

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Why to invest?


Kas laukia būsimų pensininkų?

Jeigu jūs norite dirbti visą likusį gyvenimą (pensinis amžius vis tolsta), tai nei šio straipsnio, nei mano knygos "Investuotojo išpažintis" galite neskaityti. Jei vis tik manote, kad galite turėti ir įdomesnių užsiėmimų negu samdomas darbas, tuomet tai, ką perskaitysite, jums tikrai nepakenks.

ES valstybių (kaip ir Lietuvos) finansai neatrodo labai stipriai: biudžeto deficitas viršija protingas ribas, valstybės skolos didelės ir toliau pučiasi, o dabartiniams pensininkams išmokamos pensijos realiai finansuojamos taip pat iš skolintų pinigų. Ar manote, kad kai ateis laikas jums gauti pensiją, vis dar bus tiek dirbančiųjų, kurie sugebės pasirūpinti prisikaupusiomis valstybės skolomis ir pensininkų armija? Būkime optimistai ir tikėkime, kad taip, tačiau ar nebus pensinio amžiaus kartelė pakelta iki ribos, kurios sulauks tik kas dešimtas vyras?


Kokios alternatyvos?

Tad ar yra kokių nors alternatyvų? Jų visuomet yra. Pasirūpinti pensija galima ne tik pačiam, bet galima pasirūpinti tuo netgi taip, kad nereikėtų dirbti iki gilios senatvės. Ir iš tiesų, kam dirbti iki pat pensijos, jei galima į poilsį išeiti ir anksčiau? Bet kad tai įgyvendintum reikia turėti iš ko gyventi.

O matematika čia paprasta. Jei padarytume prielaidą, jog jūsų atlyginimas kiekvienais metais paaugs po tris procentus, o jūsų investicijų portfelio metinė grąža sieks vienuolika procentų, ir jei jūs nuo kiekvieno atlyginimo sutaupysite po penkiolika procentų, tai maždaug po dvidešimt dvejų metų pajamos iš investicijų susilygins su jūsų išlaidomis. Tai reiškia, kad tokiu atveju jūs galėtumėt toliau nebedirbti, bet gyventi taip pat kaip iki tol. O jei padirbtumėte dar, galėtumėt gyventi išleisdami daugiau nei iki tol. Jei sutaupytumėte ir investuotumėte po dvidešimt penkis procentus nuo atlyginimo, tai tikslą pasiektumėt jau po beveik penkiolikos metų.

Taupyti, aišku, nėra labai didelis malonumas, tačiau malonumas bus žinoti, kad kai pristigsite jėgų dirbti, tikrai nebadausite ir galėsite padoriai gyventi. O sutaupyti keliolika procentų nuo atlyginimo iš tikrųjų ne taip jau ir sunku, galbūt tik iš pradžių, kol įprasite.

Tad ką daryti?

Kalbant apie asmeninius finansus, sunkiausia yra apsibrėžti, kokią dalį lėšų sutaupyti ir investuoti, bei kokią kiek rizikos sau leisti. Ir čia nėra vienos formulės, kuri tiktų visiems. Žinoma, kuo sutaupyta suma didesnė, tuo geriau, tačiau ne visiems pavyksta bent kažką sutaupyti ir tam reikia nemažai valios. Tai labai priklauso ir nuo žmogaus asmenybės tipo. Vieni iš prigimties linkę taupyti, kiti išleidžia viską, ką uždirba, o treti išleidžia dar daugiau nei uždirba, bet tam vėliau ar anksčiau ateina galas.

Tai ką sutaupote – būtina investuoti. Jei pinigus tik taupysite ir krausite į kojinę, tai vargu ar po kelių dešimtmečių turėsite iš to daug naudos, nes pinigai greičiausiai bus smarkiai nuvertėję, ir tik užims daug vietos, tačiau nauji banknotai rinkoje jau vaikščios su daugiau nulių nei jūsų sutaupytose kupiūrose.

Tuomet iškyla klausimas, kaip tuos pinigus investuoti? Visko, deja, išpasakoti nepavyks, tačiau čia svarbiausia žinoti du dalykus: kaip pasirinkti teisingą riziką, ir kaip investuoti pagal pasirinktą riziką siekiant kuo geresnio rezultato. 


IŠMOKITE INVESTUOTI:

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:13:10

Laukiame komentarų!