Bedarbio pašalpos (nedarbo išmokos) skaičiuoklė

Tema: Skaičiuoklės

Terminas anglų kalba: Unemployment Benefit Calculator


Nedarbo išmokos skaičiuoklė atnaujinta 2016 metais. (Nuo 2017 metų pradžios nedarbo išmokos apmokestinamos pajamų mokesčiu - skaičiuoklė kol kas to nevertina).

Su šia skaičiuokle galite paskaičiuoti, koks yra tikėtinas (preliminarus) nedarbo išmokos (pašalpos) dydis.

APIE NEDARBO IŠMOKOS SKAIČIUOKLĘ:

  • Skaičiuoklė yra apytikslė - faktinis "Sodros" paskirtos išmokos dydis gali kažkiek skirtis dėl tikslios asmens draudžiamųjų pajamų vidurkio skaičiavimo metodikos, kurią reikėtų vertinti kiekvienam mėnesiui atskirai. Tai supaprastinta skaičiuoklė, kuris leis Jums orientuotis, kokio išmokos dydžio galite tikėtis.

* Asmens draudžiamosios pajamos -  vidutinės vieno mėnesio asmens pajamos iš šių kategorijų: atlyginimas ("ant popieriaus"!), nedarbo, ligos, motinystės, tėvystės, profesinės reabilitacijos pašalpos. Reikia įvesti pajamų vidurkį už 36 mėnesius iki užpraeito kalendorinio ketvirčio pabaigos nuo bedarbio įsiregistravimo biržoje dienos.

** Ar turite 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 36 mėnesius? - ar turite ne mažiau kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažo per paskutinius 36 mėnesius iki įsiregistravimo darbo biržoje dienos.

*** Buvote atleistas iš darbo ne dėl savo kaltės ir darbo biržoje registravotės nepraėjus 6 mėnesiams? - pažymėkite "Taip" tik tuo atveju, jei iš darbo išėjote ne savo noru (ar šalių susitarimu, ar pasibaigus terminuotai sutarčiai) bet buvote atleistas, tačiau ne dėl Jūsų kaltės (jei buvote atleistas dėl Jūsų kaltės, ši skaičiuoklė bus netiksli, o išmoka atidėta 3 mėn.).

Taip pat svarbu:

  • Jei iš darbdavio, atleidimo metu, gavote išeitinę išmoką, arba gaunate ligos, motinystės ar tėvystės pašalpą - nedarbo išmoka skiriama joms pasibaigus. Įprastais atvejais, nedarbo išmoka skiriama per 8 dienas  po įsiregistravimo darbo biržoje. 
  • Jei buvote atleistas dėl "darbuotojo kaltės" (savo kaltės), išmoka skiriama tik praėjus 3 mėnesiams po įsiregistravimo darbo biržoje. (Tokiu atveju ši skaičiuoklė netinkama).


Tai nėra oficiali skaičiuoklė, ir ji negarantuoja Jums būsimos išmokos. Ši skaičiuoklė skirta tik preliminariai apskaičiuoti galimą nedarbo išmokos dydį. Nedarbo išmokos skaičiuoklė atnaujinta 2016 metais.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:53:08

Laukiame komentarų!