Atlyginimo skaičiuoklė

Tema: Skaičiuoklės

Terminas anglų kalba: Income Tax Calculator


Atlyginimo skaičiuoklė 2018

* Aktualu tik tuo atveju, jei mokama mažesnis nei minimalus darbo užmokestis. Asmuo laikomas draustas pas kitą draudėją tais atvejais, jei dirba kitoje darbovietėje, gavo pensiją, ar jo amžius iki 24 metų. NPD taikomas kaip pagrindinėje darbovietėje.


KAIP SKAIČIUOJAMAS NETO ("Į RANKAS") DARBO UŽMOKESTIS

Skaičiuojant 'neto' darbo užmokestį, iš sutarto, kuris paprastai vadinamas kaip "užmokestis ant popieriaus" (t.y. suma įrašyta sutartyje + žodžiu ar raštu sutarti darbo užmokesčio priedai), atlyginimo išskaičiuojami (atimami) šie mokesčiai:

  • Gyventojų pajamų mokestis (GPM), kurio tarifas - 15 proc. Šis mokestis skaičiuojamas ne nuo visos sumos, bet tik nuo viršijančios NPD sumos, o pastarasis priklauso nuo atlyginimo dydžio bei kitų faktorių. 
  • Sveikatos draudimas (PSD / privalomasis socialinis draudimas), kurio tarifas – 6 proc. 
  • Pensijų ir socialinis draudimas („Sodra“), kurio tarifas – 3 proc.
  • Jei asmuo papildomai kaupia II pakopos pensijų fondą, nuo 2016 (iki 2020) metų jam nuskaitoma 2 proc. (Šios įmokos savo esme nėra valstybinis mokestis, nes šios lėšos realiai kaupiasi asmens pensijos fondo sąskaitoje).

Visos darbdavio išlaidos apima aukščiau išvardintus mokesčius bei darbuotojui išmokamą darbo užmokestį, bei darbdavio mokamus mokesčius:

  • „Sodros“ įmoka (VSD / valstybinis socialinis draudimas) – 30,98 proc. (Išskirtiniais atvejais, ypatingai rizikos grupei priskirtos įmonės gali mokėti pagal didesnį "Sodros" nelaimingų atsitikimų įmokos tarifą, kurio yra keturios grupės: I gr. - 0,18 %; II gr. - 0,39 %; III gr. - 0,9 %; IV gr. - 1,8 %). Šiame mokestyje taip pat slepiasi ir PSD - sveikatos draudimo mokesčio dalis (3 proc.). 
  • Įmokos į Garantinį fondą – 0,2 proc., iš kurio išmokami bankrutavusių darbdavių įsipareigojimai darbuotojams. 

Apie NPD: 

  • NPD - neapmokestinamas pajamų dydis, priklausomas nuo gaunamo atlyginimo dydžio bei turimos specialios darbingumo grupės (jei tokia suteikta). (PNPD nuo 2018 metų pradžios nebetaikomas). 


Reikėtų nepamiršti, kad visi mokesčiai skaičiuojami nuo sutartyje esančio atlyginimo su priedais (šnekamojoje kalboje: atlyginimo "ant popierius"). Atlyginimas su priedais gali būti didesnis, nei vien darbo užmokestis, kuris yra įrašytas darbo sutartyje, todėl kad dažnai ne visas sutartas atlygis būna įrašomas į darbo sutartį. 

Skaičiuokles skirtas skaičiuoti ankstesnių metų darbo užmokesčiui galite rasti čia: 

Atlyginimų skaičiavimo pokyčiai

Atkreiptinas dėmesys, kad darbo užmokestis turi būti paskaičiuotas ta skaičiuokle, kuriam laikotarpiui darbo užmokestis yra skaičiuojamas. Pavyzdžiui, jei darbo užmokestis skaičiuojamas 2018 metų sausio mėnesiui, tuomet reikia naudotis 2018 metų darbo užmokesčio skaičiuokle. Nors gali būti ir išimčių, tačiau dažniausiai kasmet būna tam tikrų pokyčių, susijusių su atlygio skaičiavimu. Tam tikrais atvejais pasikeitimų gali būti ir metų bėgyje. 2018 metais keitėsi NPD skaičiavimas. panaikintas papildomas NPD už auginamus vaikus, bei buvo pritaikytos "grindys" Sodroms mokesčių įmokoms (skaičiuojant ne nuo mažesnio kaip minimalaus darbo užmokesčio).

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:15:42

Laukiame komentarų!

NiuzZzZ 2018-01-31 18:38:21

Nesu tikras bet man rodos klaidele yra. Neterminuota sutartis: sodra is imones 30,98 % Garantinis fondas 0,2 % Terminuota sutartis: sodra is imones 32,58 % ( čia jau su garantiniu fondu tiek turetu but, be garantinio fondo 32,38) Garantinis fondas 0,2 % Ar asH klystu ?

Rokas_Lukosius 2018-01-31 19:54:23

Tikrai taip, dėkui už pastebėjimus. Skaičiuoklė atnaujinta.

TadasT 2018-02-21 13:33:00

Dėkui, labai patogi skaičiuoklė!

Erikas 2018-06-06 20:58:11

Valstybėje vėl nauji slapukavimai, t.y. nerodo darbdavio išlaidose Sodrai, kokia sveikatos draudimo mokesčio dalis eurais. Manau kiekvienas turėtu žinoti, kiek iš jo uždarbio nuskaičiuojama pensijai ir sveikatai.(Įvardinimas "darbdavio mokesčiai", tik komplikuoja eilinio už minimumą supratimą, kad tai irgi yra jo uždarbis).